Chorwacja czyli Sex on the Beach

Obóz studencki STUDENCIAK Chorwacja

Obóz studencki STUDENCIAK

Chorwacja 18-30.09.2012

Tučepi to gwarna miejscowość turystyczna Dalmacji Środkowej, oddalona o 5 km od miasta Makarska, będącego znanym centrum riwiery o tej samej nazwie. Zaszalej z nami na Riwierze Makarskiej!  W ciągu dnia relaks na plaży lub możliwość wyjechania na wycieczki do Dubrovnika czy Mostaru, a do tego rejs statkiem na Hvar i Brac. Nocą imprezki w klubach i beach barach. Drink wyjazdu to „sex on the beach”. Takich widoków jak na Rivierze Makarskiej nie znajdziecie nigdzie indziej! A na sam koniec chilling na termach w Budapeszcie:)

Grupa wiekowa: 18-32 lata (maturzyści, studenci, absolwenci…)

Obóz Studencki STUDENCIAK Chorwacja Tucepi

Zakwaterowanie

Wille – pensjonaty położone są w odległości ok.150 m od morza. Jest to kilka willi położonych blisko siebie. Każdy z apartamentów wyposażony jest w  pokój dzienny z miejscami do spania oraz sypialnie, łazienkę i WC. Występują też studia i pokoje z łazienkami i WC, a kuchnia na 2-3 pokoje. Apartamenty posiadają w większości przynajmniej jeden balkon – taras. Kuchnie/aneksy kuchenne w domkach są w pełni wyposażone (kuchenka, lodówka, czajniki, garnki, talerze, kubki,widelce, noże, jednym słowem wszystko co jest potrzebne).  Z okien rozciąga się
często bardzo ładny widok na morze lub góry.

Pogoda

Wzeszłych latach była rewelacyjna – gorąco, słonecznie i ciepłe morze:) Jest tu specyficzny mikroklimat – Tucepi jest osłonięte z trzech stron górami, co sprawia, że nawet jak kilka kilometrów dalej jest kiepska pogoda, to w Tucepi w tym samym czasie często świeci słońce.

Plaża
Plaża w Tucepi jest żwirkowa, ocieniona w części drzewami piniowymi dającymi ulgę w gorące dni. Morze jest w Tucepi bajeczne – super kolory i przejrzystość do nawet 30m. Wzdłuż plaży
ciągnie się nadmorska promenada z masą restauracji, kafejek, kawiarni i barów. W odległości 10 minut drogi kończy się plaża główna i zaczynają małe dzikie zatoczki, gdzie można ponurkować, więc warto wziąć maskę, fajkę i płetwy i popodpatrywać podwodne życie flory i fauny. Można zobaczyć kolorowe rybki, rozgwiazdy, ośmiornice skorupiaki i inne ciekawe rzeczy. Buty do pływania nie są potrzebne, bo w morzu przy głównej plaży nie ma jeżowców.
Obóz Studencki STUDENCIAK Chorwacja Tucepi
Życie nocne

W nocy bawimy się albo na plaży, albo idziemy na imprezę do klubu czy beach-baru. W trakcie wyjazdu robimy wypady również do innych klubów na Riwierze
Makarskiej – np. Deep, Buaba, Viagra…

[tabmenu]

Ramowy plan wyjazdu:

1. Poranny wyjazd  (do południa z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Katowic).

2. Przyjazd w godzinach porannych-południowych, zakwaterowanie, plaża, wieczorem spotkanie info, a na nim rozdanie koszulek, i wyruszenie na wspólną pierwszą imprezę integracyjną do białego rana.

3. Plażowanie, wieczorem kolejna impreza.

4. Rejs statkiem, a na nim wino, zabawa i śpiew, zwiedzanie antycznych miejscowości i plażowanie na najsłynniejszej Chorwackiej plaży i obiad. Powrót wieczorem i zabawa wieczorem na miejscu.

5. Wycieczka do Bośni i Hercegowiny „Tureckim szlakiem”. Pojedziemy najpierw na wodospady Kravica, gdzie można poczuć się jak w amazońskiej dżungli, kąpiąc się pod wodospadami. Następnie jedziemy do muzłumańskiej osady Pocitejl (medresy, meczety, baszty, super widoki na dolinę Neretwy. Kolejnym etapem jest Mostar miasto- symbol podziału świata na muzłumański orient i chrześcijańską Europę, miasto wojny i pokoju, miasto dzwonnic i minaretów. Będzie można wejść do meczetu, na minaret oraz zwiedzić muzłumańską starówkę z perłą architektury otomańskiej – Starym Mostem. Nie mówię oczywiście o możliwości skosztowania tureckiej kuchni i usłyszeniu śpiewu muzeina z minaretu. Jest tam również niesamowita klubokawiarnia w jaskini. Bomba! Wieczorem powrót i impreza:)

6. Plaża, a wieczorkiem tradycyjnie się bawimy do białego rana!

7. Wycieczka do Dubrovnika! Tego miasta chyba nie trzeba reklamować – jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne z własnym klimatem. Niezapomnianą atrakcją będzie spacer murami otaczającymi starówkę. Spacer po pozornie nieciekawych i ukrytych prywatnych podwórkach pozwala poczuć magię tego miejsca, gdzie architektonicznie czas się zatrzymał kilkaset lat temu. A widok na Dubrovnik – niezapomniany. Być w Chorwacji i nie zobaczyć Dubrovnika, to jak być w Paryżu i ani razu nie widzieć wieży Eiffla. Wieczorem powrót i impreza.

8. Plażowanie, wieczorem kolejna impreza.

9. Plażowanie, około 18.00 wycieczka do Splitu – „Split by night”. Powrót około 23.00

10. Wyjazd na Rafting (6 godzin). To super przygoda, rwący potok górski, kaskady, wodospady, i ty w pontonie, bynajmniej nie będziesz suchy.. Można skoczyć do wody ze skały o wysokości 8 metrów! Kiedy się bawić jak nie na studiach? Przydaje się obuwie i odzież na zmianę. Powrót do Tucepi, plażowanie, wieczorkiem cos się wymyśli…

11. Plażowanie, popołudniu powrót do apartamentów, jedzonko, pakowanie itp. O 19.00 zbiórka i o 20.00 wyjazd w kierunku  Budapesztu.

12. W godzinach porannych przyjazd do Budapesztu i wspólny spacer po starówce, przechodząc oczywiście przez słynny Most Łańcuchowy. Przerwa na obiad. Następnie wyjście do słynnych węgierskich basenów termalnych (koszt w 2010 ok. 3000 Forintów – można płacić kartą). Jest to fajna przerwa w podróży przedłużająca wakacje. Zazwyczaj wszyscy świetnie się bawią na termach.  Czas pobytu w zależności od chęci grupy i możliwości czasowych.  Wieczorem wyjazd w kierunku Polski, przejazd przez Słowację.

13. Przyjazd w godzinach porannych do Warszawy/Wrocławia/Katowic/Krakowa. Zakończenie wyjazdu

Uwaga – jest to propozycja planu wyjazdu. Są możliwe zmiany.

Wszystkie wycieczki są dodatkowo płatne.

Wycieczki Fakultatywne:

a) DUBROWNIK

Pobyt w Dubrowniku najlepiej rozpocząć od wejścia na wzgórze Srd. Rozciąga się stąd jeden z najpiękniejszych widoków świata. Przed oczami rysuje się czworoboczny półwysep z miastem, opasanym rzędem potężnych murów obronnych i fortyfikacji. Bez trudu dostrzec można patrycjuszowskie pałace i wieże kościołów; masywne baszty i bramy, stary port i nowoczesne plaże.Całość wtapia się w błękitne południowe niebo i spokojną toń Adriatyku.W oddali widnieje wysepka Lokrum tonąca w zieleni, widać setki doskonałych jachtów, łodzi, żaglówek. Dubrovniku na każdym kroku spotyka się zabytki,miasto (Republika Dubrownicka zarazem) ze względu na bogactwo i tendencje wolnościowe tworzyło idealne warunki do rozkwitu architektury. Dubrovnik nazywany jest często perłą Adriatyku. Główna ulica miasta nazywa się Stradun i przy obu jej końcach znajdują się fontanny. Dubrovnik robi niesamowite wrażenie jako całość,jest to po prostu duże, opływające bogactwem miasto zbudowane z kamienia. W przeciwieństwie do głównej, reprezentacyjnej ulicy miasta, większość ulic to wąskie przesmyki pomiędzy domami, gwarantujące cień. Każda z nich ma niepowtarzalny charakter.

Wyjazd jednodniowy. Ok. 20 Euro.

b) MOSTAR, Pocitejl + wodospad Krvawica – podróż na Orient

Poznaj z nami orientalny turecki Mostar i Poctejl gdzie usłyszysz wzywający do modlitwy śpiew muzziena Allah Akhbar, czy też popływaj wśród wodospadów Krvawica w szumie spadającej kaskadami wody.Niedaleko stąd do dobrze znanego wschodniego wybrzeża Adriatyku. Ale kulturowa odległość jest znacznie większa – wkraczamy do krainy meczetów, tureckich domów, mostów i bazarów.

Pocitejl zachwycająco umieszczony na wzgórzu doliny Neretwy. Ze względu na dogodne usytuowanie – obok rzeki i niedaleko morza – był bazą i kryjówką piratów. WXV w. przejęli go Turcy i to oni pozostawili najtrwalsze ślady. Najlepiej wspiąć się do ruin twierdzy otomańskiej zanjdującej się w najwyższym punkcie. Po drodze meczet Hadżi-Alii z 1563 r. z białego kamienia, z jasnoszarym dachem.Obok stoi Dom Artystów Bośni i Hercegowiny (białe ściany, ładne, półokrągłe okna).  Czubek minaretu nakłada się na zarys czworobocznej wieży zegarowej (Sahat kula) z 1664 r. Tutaj za darmo można wejść do meczetu.Koniecznie należy posiadać niewyzywający strój (dziewczynom najwygodniej będzie wziąć ze sobą chustę i ją się okryć wchodząc do meczetu). Miejsce zapomniane przez zorganizowane wycieczki, dzięki czemu można lepiej poczuć atmosferę tego miejsca.

Ślady wojny zakończonej w 1995 r. odnajdziemy w Mostarze bez trudu. Szkielety budynków,dziury po kulach wciąż pojawiają się w polu widzenia, nawet jeśli ograniczymy wizytę do spaceru po starannie odrestaurowanej starówce. To ona,wraz ze słynnym mostem tureckim, przyciąga turystów zainteresowanych otomańskimi pozostałościami w Europie. Warto wejść do jednego z meczetów, domów tureckich czy wspiąć się na minaret żeby podziwiać wspaniały widok na miasto i dolinę. Z łatwością można się zagubić wśród sprzedawców oferujących na bazarze orientalne wyroby w odgłosach zakładów rzemieślniczych wykonujących prawdziwe arcydzieła sztuki. Słynny most łączy zwaśnione strony części chrześcijańskiej z muzłumańską miasta, jednak mieszkańcy obu brzegów nie wypowiadają się o sobie przychylnie, nie utrzymują kontaktów,ślady wojny pozostawiły zadrę na pokolenia. Jednak nie przeszkadza to w podziwianiu tego wspaniałego miasta wpisanego na listę UNESCO. Na pewno to miejsce spodoba się każdemu!

Wyjazd jednodniowy. 20 Euro

c) SPLIT  „Wieczór w Splicie”

Split- obiekty wpisane na listę dziedzictwa ludzkości UNESCO.

Split(200 000 mieszkańców) jest drugim pod względem liczby ludności miastem w Chorwacji i jedynym poza Zagrzebiem ośrodkiem wielkomiejskim. Ma duże znaczenie administracyjne, kulturalne i gospodarcze.Co roku przyjeżdżają tu turyści z całego świata, by pokłonić się pozostałościom pałacu cesarza rzymskiego Dioklecjana zbudowanego na przełomie III i IV w. n.e. Po upadku imperium rzymskiego ludność miasta osiedliła się w pałacu, czyniąc z jego korytarzy ulice, a z cesarskich komnat mieszkania. Dziś pozostałości monumentalnej budowli, w których obrębie od tysiąca z górą lat toczy się zwyczajne życie, obejmują niemal połowę starego miasta. Niezwykłego starego miasta, w którym jak chyba w żadnym innym widać wyraźnie bieg historii,wielkość i koniec epok, ewolucję stylów w sztuce i sposobu myślenia.

Pięciogodzinny wyjazd na wieczór do Splitu. Ok. 10 Euro

d) RAFTING

Czym jest rafting? Kilka osób wsiada do pontonu wyposażonego w wiosła i rusza w dół rwącej, górskiej rzeki. Pod okiem doświadczonego przewodnika (skipera), który steruje pontonem, raz po raz zanurzacie się w huczącą kipiel, pokonujecie zdradliwe przełomy, kaskady, a nawet wodospady. Nikt z tej przygody nie wyjdziesuchy, tego możesz być pewny! Kwintesencją raftingu jest przepłynięcie danego odcinka w stanie kompletnego przemoczenia i pełnych podniecenia okrzyków radości. Nie masz szans być bierny tej pasjonującej i wciągającej (czasem dosłownie) rozrywce!

Gdzie w Chorwacji najlepiej uprawiać rafting? Jednym z ulubionych miejsc miłośników tego ekstremalnego sportu jest rzeka Cetina, a dokładnie jej odcinek od mostu Pavićia do Radmanovych Mlinic. Zostaniecie wyposażeni w ekwipunek (kapoki, hełmy,wiosła), poinstruowani przez skipera o zachowaniu podczas raftingu, płynąc na początku spokojną rzeką, która gwałtownie zmienia oblicze. W pamięci na zawsze zostanie wam widok wspaniałego wodospadu Studenci i groźnego progu Oblaćnik.Ciekawostką jest, że w tych okolicach kręcono film o przygodach indiańskiego wojownika Winnetou. Przygoda z Cetiną trwa kilka godzin, ale wspomnień z raftingu się nie zapomina:)

Rafting na Cetinie. Koszt ok. 35 Euro

f) REJS PO ADRIATYKU

(Bol-Brac, dalmatyński obiad, a sok, wino i chorwacki specjał rakja)

Całodzienny rejs od  8 do 18. Wycieczka zaczyna się w Tucepi/Makarskiej statkiem. Jest to wycieczka dla tych którzy lubią morze, jego urodę i typową atmosferę dalmatyńską: opalanie się, pieśń,dobre wina lokalne i świeże pieczoną rybę. Statkiem popłyniemy do brzegów wyspy Bol i Brac, gdzie wysiadamy na zwiedzanie wyspiarskich miasteczek, czy kąpiele na najsłynniejszej plaży Chorwacji „ Złoty róg”. W trakcie rejsu będzie podany obiad: świeże pieczona ryba (lub pieczone mięso do wyboru) i dużo dobrego wina domowego i soku. Spożywajcie i pijcie ile sobie życzycie:)! Do tego jest na statku w drodze powrotnej jest mega impreza – wszyscy tańczą na stołach, masztach, na każdym pokładzie przy najnowszych klubowych rytmach. Gwarancja niezapomnianych przeżyć:)

Nasz gospodarz jest przedstawicielem lokalnego armatora i daje nam zniżkę więc cena to ok. 25 Euro. Więcej informacji udzieli już on sam na miejscu.

___ * Koszt wycieczek zależy od ilości uczestników.


Apartamenty/studia/pokoje są w różnych konfiguracjach, 2,3,4,5,6,osobowe.

Standardowy apartament jest w układzie 2+2(4os) lub 2+3(5os), czyli salon z miejscami do spania plus jedna sypialnia z miejscami do spania, do tego łazienka i aneks kuchenny.

Dopasowujemy  konfiguracje apartamentów do potrzeb grupy.

Chcesz się dowiedzieć więcej – skontaktuj się z nami, to odpowiemy na pytania.

gorąco polecamy 🙂

12 dni imprezy za jedyne 799 pln !!!

Cena obejmuje: – 9 noclegów w apartamentach z łazienkami i aneksami kuchennymi – przejazd autokarem klasy LUX – odjazdową koszulkę wyjazdową – pobyt w Budapeszcie – opiekę organizatora / pilota – imprezki, wieczorna integracja – niezapomnianą atmosferę studenckich wyjazdów

Cena nie obejmuje: – 15 Eur -opłata klimatyczna, zbierane przez pilota – 50zł – ubezpieczenia KL i NNW (obligatoryjnie, płatne wraz z opłatą końcową) – wyżywienia (można samemu gotować w aneksach kuchennych lub korzystać z całej masy okolicznych knajpek i restauracji) – apartamenty należy zostawić posprzątane, w przeciwnym wypadku może być naliczona dodatkowa opłata – wycieczek fakultatywnych


[/tabmenu]

 

INFORMACJE
Jesteś zainteresowany ? Masz Pytania?
Pisz na mail: info@100denciak.pl
Dzwoń: 883 059 403 // 609 337 540
GG: 4027701
Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą i omówi wszelkie szczegóły

ZAPISY

Zapisy odbywają się tylko przez formularz zapisu. Po zapisaniu się należy potwierdzić swój udział w imprezie wpłatą na konto podane w mailu zwrotnym, maksymalnie w przeciągu 3 dni roboczych (liczone od momentu potwierdzenia przez nas rezerwacji). Wpłacamy zaliczkę 300zł, a resztę najpóźniej na 30 dni przed wyjazdem. Można wpłacić również całą kwotę. W przypadku zapisu poniżej 30 dni przed wyjazdem trzeba dokonać wpłaty pełnej kwoty 799+50zł. 15eur opłaty klimatycznej będzie zbierane przez pilota w autokarze.

Paszport czy dowód?  Wymagany jest Paszport lub Dowód Osobisty. Zalecamy jednak zabrać paszport ze względu na to, że posiadacze polskiego paszportu mogą uzyskać w Chorwacji bazpłatną opiekę medyczną bez zbędnych formalności związanych z uznawaniem polisy ubezpieczeniowej.

Informacje o płatnościach są przesyłane mailowo po wypełnieniu formularza.
Jesteś już pewny/pewna i chcesz się zapisać ?
zapoznaj się z OGÓLNYMI WARUNKAMI UMOWY
wypełnij FORMULARZ ZAPISÓW